Bota

Fotot ndër vite, si dukeshin Donald Trump dhe Joe Biden


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:26 - 07/11/20 |
Opi Nion

Edhe pse data shënon 7 nëntor, amerika ende nuk e ka një president, ndërsa gara ishte e fortë mes republikanit Donald Trump dhe demokratit Joe Biden. Por, sipas rezultateve të numërimit, Biden mund të jetë presidenti i ardhshëm i SHBA.

Rezultat ky që po kundërshtohet nga Trump, i cili ka hedhur akuza për vjedhje votash, ndërsa ka paralajmëruar se do i drejtohet gjykatës për çështjen e zgjedhjeve.

Aktualisht, Joe Biden 78 vjeç dhe Donald Trump 74 vjeç  janë dy figura të rëndësishme amerikane. Ndërkohë që numërimi i votave vijon, mediat ndërkombëtare kanë publikuar fotografi të dy kandidatëve ndër vite.

Donald Trump, 18 vjeç

Joe Biden, 25 vjeç

Pas