-Jetë dhe Stil

Foto/Obama shërben ushqim për të pastrehët në Ditën e Falënderimeve 


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 02:30 - 27/11/15 |
b.f

Presidenti Amerikan Barack Obama, ashtu siç e ka bërë zakon, së bashku me familjen e tij, ka servirur personalisht ushqim për të pastrehët, ndërsa në foto shihen edhe dy gjelat e detit , te falur me kete rast, Abe dhe Honest.

 

President Barack Obama, with National Turkey Federation Chairman Jihad Douglas, center, and handler Joe Hedden, prepares to pardon the National Thanksgiving Turkey Abe, Wednesday, Nov. 25, 2015, during a ceremony in the Rose Garden of the White House in Washington. This is the 68th anniversary of the National Thanksgiving Turkey presentation (ANSA/AP Photo/Susan Walsh)

President Barack Obama, from left, Malia Obama, and first lady Michelle Obama serve Thanksgiving dinner during "Feast with Friends" at Friendship Place homeless center, on Wednesday, Nov. 25, 2015, in Washington. Friendship Place works with homeless and at-risk veterans in its Veterans First program. (ANSA/AP Photo/Evan Vucci)

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas