-Jetë dhe Stil

Foto/Lajm – ja si transportohej akulli ne Tiranen e viteve ’80!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:25 - 15/11/15 |
root

Kjo foto e nje agjensie te huaj lajmesh eshte shkrepur ne Tiranen e fundviteve ’80! Fotoja tregon transportin e akullit me te cilin furnizoheshin 6 kafenete kryesore dhe te vetme te Kryeqytetit ne ate kohe. Karrocat me kuaj qene nje mjet i rendesishem transporti. Ato u ndaluan ne vitin 1984 pasi nje reviste e huaj botoi disa foto tallese me bulevardin e madh ku ecnin vetem 3 karroca me kuaj, por u lejuan serish ne vitjn 1986. Qe nga ajo kohe, funksionuan deri ne fillim te 1990 kur me lejimin e makinave private, keto te fundit ju zune vendin neper rruget e Tiranes.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas