Aktualitet

Fotolajm/ 500 balona me “IK” lëshohen përpara Kryeministrisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:25 - 25/05/19 |
Geljano Fataj

Minibalona me mbishkrimin “IK” u lëshuan përpara ndërtesës së Kryeministrisë. Janë rreth 500 minibalona që u lëshuan në ajër.

balonat 2 balonat 3 balonat 4 balonat 5 balonat 6 balonat 7 balonat
<
>

Detaje të tjera kishin planifikuar organizatorët për këtë protestë të gjashtë të opozitës. Ishin disa tepsi të “mbushura” me euro dhe lekë, që sipas PD-së janë simbol i kësaj qeverie.

Po ashtu protestuesit hapën dhe dy flamuj të mëdhenj, flamuri kombëtar dhe ai i BE.

Mesazhi ishte i qartë se shqiptarët janë te bashkuar, përtej bindjeve politike. /Opinion.al

Pas