Galeri

Fotogaleri/ Edhe në Shtëpinë e Bardhë është traditë gjeli i detit, por ka një të veçantë


               Publikuar në : 09:56 - 22/11/17 |
b.f

Jemi në prag të muajit festiv, muajit në të cilin gjithë bota feston për Krishtlindjet apo ndërrimin e viteve.

Siç edhe dihet tashmë gatimi për këto festa është tepër i veçantë dhe një prej tyre është gjeli i detit, i cili nuk mungon në asnjë tryezë, madje edhe në atë të shtëpisë më të famshme në botë, në tryezën e Shtëpisë së Bardhë.

Mesa duket dhe atje gjelat e detit kanë qenë dhe janë tradicionalë për një pjesë të mirë të presidentëve amerikanë, ajo që vihet re është se gjeli detit ka qenë gjithmonë i bardhë.

Më poshtë keni një album me foto të presidentëve të ndryshëm të SHBA-së ku kanë pozuar me gjelat e Vitit të Ri./Opinion.al

 

Presidenti Donald Trump

Presidenti Barack Obama

Presidenti George.W.Bush

Presidenti Bill Clinton

Presidenti George Bush

Presidenti Ronald Regan

Presidenti Gerald Ford

Presidenti Richard Nixon

Presidenti John.F.Kenedy

Pas