Aktualitet

FOTO/ Zjarr i madh në Tunjë të Gramshit, era përhap flakët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:38 - 23/03/22 |
Opi Nion

Një vatër zjarri është regjistruar ditën e sotme në qendrën administrative Tunjë në Gramsh.

Mësohet se, zjarri ka rënë midis fshatit Katerlis dhe Përrenjas duke djegur një sipërfaqe toke mbi 20 hektar me pemë e bimë.

Era po favorizon flakët ndërsa ne vendngjarje kanë mbërritur zjarrfikësit, shërbimi pyjor dhe forcat e policisë. Po ashtu, në ndihmë kanë ardhur edhe banorët e zonës./ Opinion.al

Pas