Aktualitet

FOTO/ Vihet nën kontroll situata e zjarrit në Radhimë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:53 - 19/08/21 |
Opi Nion

Është vënë nën kontroll situata e zjarrit në Radhimë.

Kujtojmë se pasditen e sotme kodra me ullinj u përfshi nga flakët, teksa zjarri rrezikoj dhe banesat në afëtsi të zonës.

Në operacion për shuarjen e flakëve morën pjesë më shumë se 30 forca zjarrfikëse, të cilat ndërhynë menjëherë duke mos lejuar përhapjen e mëtejshme të flakëve që ndihmoheshin nga era.

Disa dhjetëra ullinj dhe një sipërfaqe me shkurre është djegur./Opinion.al

Pas