Aktualitet

Video/ E pabesueshme. ja si u përmbyt rruga e sapoinaguruar tek Ali Demi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 02:50 - 25/08/16 |
b.f

Përditesim – Pamjet që shihni në këtë video janë filmuar pak minuta më parë në rrugën “Ali Demi”, aty ku dy ditë më parë ishte kryetari i Bashkisë Veliaj për inaugurimin e saj. Shihni se sa të vështirë e kanë patur këto mjete për të çarë rrjedhën e ujit që vershoi në rrugë. Akoma më keq urbanët të cilët kanë ndaluar në stacione por njerëzit nuk kanë mundur të zbresin për minuta të tëra.

Ora 16:30

Një shi i stuhishëm përfshiu Tiranën pasditen e sotme. Për pak minuta rrugët u mbushën me ujë, disa prej tyre të pakalueshme. Me dhjetëra qytetarë mbeten të bllokuar nëpër urbanë apo lokale në pamundësi për të mbërritur në destinacionet e tyre.

Katet e para të disa ndertesave dhe bodrume në pallate të ndryshme raporohet se janë përmbytur.

 

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas