Kryesore

Foto-Video/Radhë për të votuar për shkarkimin e Bashës, ç’po ndodh në Njësinë 11


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:43 - 18/12/21 |
Opi Nion

Mëngjesin e sotëm, ka nisur referendumi i Komisionit të Rithemelimit të PD, për miratimin e shkarkimit të Lulzim Bashës.

Sipas Kuvendit të 11 dhjetorit, 4 446 delegatë votuan për shkarkimin e Lulzim Bashës nga posti i kryetarit të PD, ndërsa sot pritet miratimi i shkarkimit të tij nga ky referendum.

Votimi ka nisur prej orës 8:00 të mëngjesit të sotëm dhe do votohet në 106 qendra votimi.

Në fotot dhe videot e mëposhtme mund të shihni pamje nga procesi i votimit në Njësinë 11 në Tiranë. Në këtë njësi qytetarët po presin në radhë për të votuar në referendumin e thirrur nga Komisioni i Rithemelimit të PD. Ky i fundit është një organ i themeluar në Kuvendin e 11 dhjetorit, i cili u thirr nga Sali Berisha./Opinion.al

Pas