Bota

Foto/ Tymi i pyjeve të djegura në Amazonë, Brazili terr në mes të ditës


               Publikuar në : 22:25 - 23/08/19 |
xhu lia

Tymi i pyjeve të djegura të Amazonës ka shkaktuar një pamje vërtet të pazakontë  dhe të frishme në Brazil.

Ndërkohë që ora shënonte 15:00 e drekës në qytet dukej vetëm errësirë.

Kjo pamje u krijua nga një erë e ftohtë që erdhi nga lindja e San Paolos, e cila mori me vete edhe tymin e pyllit të Amazonës që po digjet.

E gjithë kjo situatë e pazakontë dhe e frikshme për banorët zgjati me orë të tëra përpara se të kalonte./Opinion.al/

 

 

Pas