Aktualitet

FOTO/Tensione në Kuvend, Basha largohet nga salla, e ndjek pas dhe Berisha


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:34 - 13/09/21 |
Opi Nion

Janë regjistruar sërish tensione në këtë seancë të Kuvendit, ku opozita përsëri është larguar nga salla.

Kreu i  Partisë Demokratike ka patur një komunikim me tone të ashpra me kryetaren e Kuvendit Lindita Nikolla.

Mosdakordësia me mazhorancën për plotësimin e komisioneve të përhershme parlamentare bëri që opozita të braktisë sallën, ndërsa LSI qëndroi.

Duket se pas grupit parlamentar të Partisë Demokratike është larguar edhe deputeti Sali Berisha. .

Pas