Aktualitet

Foto të rralla/1940. Ja si ishte stadiumi “Qemal Stafa” gjatë ndërtimit…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:15 - 29/04/16 |
b.f

A do të dini se si ka qenë stadiumi i Tiranës, ai që më pas mori emrin e heroit komunist Qemal Stafa, në ditët e tij të para të ndërtimit të tij nga arkitekti fiorentin Gerardo Bosio. Opinion.al ju sjell këto foto, të vitit 1940, që na sjellin ditët e para të punës në këtë stadium. Fotot janë publikuar nga urbanisti Besnik Aliaj. I cili duke bërë një përqasje me kohën e tanishme dhe debatin që ka përfshirë fasadën monumentale të këtij stadiumi, shkruan në faqen e tij në facebook duke ju drejtuar qeverisë në këtë rast: “Bjeri ju lumtë dora”

stadiumi 1stadiumi2

stadiumi3stadiumi4

stadiumi5stadiumi6

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas