Kronikë

FOTO/ Shpërthen bombola e gazit në Durrës, plagoset i moshuari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:41 - 17/12/20 |
Doriana Çepunaj

Një bombol gazi ka shpërthyer brenda një banese në lagjen 13 të qytetit të Durrësit.  Si pasojë e shpërthimit mësohet se është shembur tavani i shtëpisë.

Policia bën me dije se 75-vjeçari, pronari i banesës ka mbetur i lënduar nga ngjarja, por fatmirësisht ai ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë dhe të zjarrfikësve, të cilët kanë dhënë ndihmën e parë.

Njoftimi i policisë:

Më datë 17.12.2020, në orën 06:45, në lagjen nr.13, Durrës, si pasojë e rrjedhjes së bombulës së gazit ka rënë zjarr në banesën e shtetasit F. B., 75 vjeç, i cili ka pësuar dëmtime të lehta dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikësve kanë dhënë ndihmën e parë ndërsa grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes./Opinion.al

Pas