Kryesore

Foto/Sali Berisha voton për anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:31 - 30/04/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka votuar në Kuvendin Kombëtar për anëtarët e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike. 

Berisha ka votuar për 150 emrat nga 420 kandidatë për Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike.  

Prej orës 14:00 Kuvendi Kombëtar I PD po kryen votimin e fshehtë për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit Kombëtar. 

Ndërsa pas përfundimit të procesit të votimit pritet të dalin edhe emrat e 150 anëtarëve të Këshillit Kombëtar bashkë me nënkryetarët e partisë, sekretarin e përgjithshëm dhe Kryesinë e Partisë./Opinion.al 

Pas