Aktualitet

Foto/ Reshjet e shiut shkaktojnë përmbytje në Lezhë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:13 - 23/09/20 |
Opi Nion

Reshjet e shiut që përfshinë mëngjesin e sotëm vendin tonë, kanë shkaktuar përmbytje në Lezhë, duke vështirësuar lëvizjen e qytetarëve dhe mjeteve.

Lagja “Besëlidhja”, në Lezhë është përballuar me një situatë kaotike nga reshjet, pasi uji ka përmbytur rrugët.

Kjo problematikë vjen si pasojë e mos pastrimeve të kanaleve kulluese në qytetin e Lezhës./ Opinion.al

Pas