Aktualitet

Foto/PS feston 31-vjetorin, kush janë opozitarët që u bënë pjesë e festësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:53 - 12/06/22 |
Opi Nion

Partia Socialiste e Shqipërisë feston 31-vjetorin e themelimit të saj. Festa po organizohet në selinë e PS dhe disa minuta më parë iu bashkua të ftuarve edhe kryeministri Edi Rama.

Të ftuarit u pritën nga Damian Gjiknuri, Blerina Gjylameti dhe Erion Veliaj.

Mësohet se të ftuar kanë qenë edhe partitë opozitare, përfshirë PD-në, LSI-në dhe parti e tjera.

Por festës së Partisë Socialiste i janë bashkuar deputetët e LSI-së Erisa Xhixho dhe Endrit Brahimllari dhe kreu i PPA-së.

Pas