Aktualitet

Foto/Policia bllokoi liqenin me shirita, qytetarët shpërndahen nëpër stola


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:56 - 24/05/20 |
Opi Nion

Si një zonë e konsideruar e kuqe, Tirana ka qenë edhe këtë fundjavë nën masat izoluese që kanë kufizuar qarkullimin e qytetarëve dhe mjeteve. Këtë të dielë të gjithë aktivitetet e biznesit janë mbajtur të mbyllura, ndërsa ashtu si dhe një ditë më parë, të bllokuara kanë qenë edhe hyrjet që të çonin në Parkun e Liqenit.

Kjo situatë ka krijuar pakënaqësi tek qyetarët, që të indikuar edhe nga mjekët qe thone, se ajri i pastër nuk e ndihmon përphapjen e virusit kanë tentuar t’i afrohen zonës së liqenit, që ruhej me policë dhe qëndronte e bllokuar me shirita.

 

Ndërkohë policisë i është  dashur të largojë edhe një qytetarët, që pavarësisht kufizimit të lëvizjes, nuk kanë nguruar të ulen në stolat pranë sheshit Willson, apo edhe në karriget bosh të lokaleve të mbyllura./Opinion.al

 

Pas