-Jetë dhe Stil

Foto nostalgji/ Kur binte borë në Tiranë, 11 Janar ’85


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:30 - 11/01/17 |
b.f

Si sot, 32 vite më parë, më 11 Janar të ’85-ës, Tirana ka qenë e mbuluar nga bora.
Bora e vitit 1985 përmendet shpesh nga brezat që e kanë jetuar këtë kohë si një event meteorologjik. Fotot e mëposhtme na kujtojnë dhe një herë Tiranën në kohën e komunizmit dhe kësaj radhe të zbardhur nga bora…

Edhe këtë vit, kryeqyteti u prek nga moti i acartë, me temperatura të ulta dhe ngrica, por borë nuk ka rënë deri tani. /Opinion.al

15965891_743633999121072_3162512731632402528_n15936706_743634085787730_3062003333491122612_o15940941_743634022454403_6825019830193730034_n15844875_743634089121063_7712948582343027835_o15977196_743633989121073_1605890970343441511_n15966100_743633979121074_4835425156822219170_n

Pas