Aktualitet

FOTO/ Një orë pas fillimit të provimit, publikohet teza e matematikës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:23 - 11/06/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme në  10:00, 34 mijë maturantë kanë filluar provimin e Maturës Shtetërore në lëndën e matematikës.

Siç edhe ka ndodhur me testin e Gjuhës shqipe dhe Letërsisë, edhe sot 1 orë pas fillimit të provimit, teza është publikuar në rrjete sociale.

Kujtojmë se testi i maturës, ka nisur në orën 10:00 dhe ka përfunduar në orën 12:30.

Pas përfudimit të provimit shumë maturant janë shprehur të shqetësuar dhe kanë konstatuar se teza ishte shumë e vështirë bazur edhe në kushtet në të cilat u mbyll ky vit shkollor./Opinion.al

Pas