Aktualitet

FOTO/ Nga veriu shkon në jug, mjegulla “pushton” Vlorën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:40 - 27/02/21 |
Semiljana Azizi

Mjegulla e dendure cila pushtoi ditën e djeshme disa qytete në veri të vendit, që më pas zbriti në Tiranë, Durrës dhe Fier, duket se në orët e vona të mbrëmjes së djeshme por edhe paraditen e sotme ka mbërritur në Vlorë.
Mjegulla është shfaqur pak para orës policore dhe më pas ka vazhduar përtej saj.

Bëhet me dije se në disa qytete si Lezha, Durrësi, në autostradën Milot-Thumanë, ka pasur vështirësi në qarkullimin e mjeteve për shkak të fushëpamjes së kufizuar.
Saktësisht kjo mjegull ka mbërritur në Vlorë, rreth orës 23.00.

Foto nga Lungomarja, Vlorë:

Pas