Aktualitet

Foto/ Momenti i ndalimit të çekëve nga policia dhe ushtria në PoliçanBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:32 - 21/08/22 |
Opi Nion

Katër shtetas çekë janë ndaluar nga  policia në uzinën e armëve në Poliçan, ndërsa kanë kryer fotografi pa leje në tunelin që të çonte drejt uzinës.

Fillimisht janë ndalur dy burra, e më pas pak kilometra më tutje edhe bashkëjetueset e tyre.

Forca të shumta policie ndodhen në vendngjarje, ndërsa ky episod ndodh në më pak se 24 orë pas ngjarjes së arrestimit të tre rusëve në uzinën ushtarake të Gramshit. /Opinion.al

Pas