Politikë

Foto me Ahmetin dhe Abazoviç, Rama: Vëllezër të hapur!Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:00 - 08/06/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Ohër aty ku këtë të mërkurë u mbajt samiti i radhës i “Ballkanit të Hapur”.

Ndërkohë, kreu i qeverisë shqiptare ka shpërndarë në rrjetet sociale një foto me dy politikanët me origjinë shqiptare në Ballkanin Perëndimor.

Bëhet fjalë për liderin e BDI-së, Ali Ahmetin dhe Kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviç.

Krahas fotos kryeministri shkruan “Vëllezër të hapur”, në gjuhën angleze.

Në samitin e Ohrit morën pjesë për herë të parë liderët e Malit të Zi dhe Bosnjë Hercegovinës, ndërkohë që mungonte kryeministri i Kosovës Albin Kurti.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

Pas