Life Style

Foto/Macja Stepan nga Kharkivi mori çmimin e rëndësishëm botëror


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:30 - 19/05/22 |
Opi Nion

Macja blogere Stepan, nga Kharkivi, ka fituar çmimi prestigjioz “World Influencers and Bloggers Awards”.

Si rregull, çmimi u jepet blogerëve të suksesshëm dhe pronarëve të njohur të faqeve në rrjetet sociale. Një përjashtim u bë për macen Stepan.

Këtë vit çmimi iu dha maces Stepan, e cila u bë e famshme në internet si një simbol i festave të trishtuara.

Me fillimin e operacionit special në Ukrainë, pronarja e maces karizmatike u detyrua të largohej nga Kharkovi, pasi një predhë goditi shtëpinë e saj.

Në evakuim, Stepanit iu dhanë nderime të mëdha. Madje ai personalisht mori pjesë edhe në “World Influencers and Bloggers Awards”, ku u nderua me një çmim të lartë.

Macja Stepan, numëron rreth 1.2 milionë ndjekës në Instagram, ndërsa në Tik-Tok 18.3 milion.

Aktualisht ajo ndodhen në Francë dhe deri më tani kanë mbledhur 7 000 paund të dedikuara për t’i ardhur në ndihmë  kafshëve të prekura nga lufta në Ukrainë./Opinion.al

Pas