Sociale

Foto/ Lind fëmija i dytë afgan në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:00 - 13/01/22 |
Opi Nion

Ka lindur në Shqipëri fëmija i dytë afgan. Mësohet se një çift afgan, që është strehuar tashmë prej disa muajsh në vendin tonë, kanë sjellë në jetë një djalë.

Nëna e djalit quhet Laili Habib dhe është e punësuar në një klinike dentare në Tiranë. Ndërsa bashkëshorti i saj  Abdul Yusufi, është me profesion inxhinier dhe ka punuar në pjesën ushtarake të aeroportit të Kabulit, atëherë nën kontrollin e amerikanëve. Çifti e ka pagëzuar djalin me emrin Hamza.

Pas