Aktualitet

FOTO-LAJM/Ditë tmerri për emigrantët në kufirin greko-maqedonas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:53 - 27/11/15 |
b.f

Emigrantet jane duke kaluar dite tmerri ne shi dhe te ftohte pasi pengohen nga autoritetet maqedonase per te kaluar kufirin dhe per te udhetuar drejt vendeve te BE. Fotot e AFP

2048x1536-fit_des_migrants_marchent_sous_la_pluie_apres_avoir_traverse_la_frontiere_greco_macedonienne_a_gevgelija_le_27_novembre_2015

Më shumë se 1,000 refugjatë gjenden në kufirin greko-maqedonas. Ata jane marokone, algjeriane, pakistanez dhe iranian. Ata pengohen pasi sipas autoriteve nuk jane nga vende ne lufte apo konflikt. Ata po protestojne me lloj-lloj menyrash, deri ne greve urie. Vendim të njëjtë kanë marrë edhe Serbia, Sllovenia dhe Kroacia.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas