Aktualitet

FOTO/ Kush i mbushi muret e Parisit me fjalë dashurie?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:00 - 26/11/15 |
b.f

“Me jep urrejtje dhe do të të jap dashuri”,  “Voto dashurinë”, “Nuk ka liri pa paqe”, “Parisi është në këmbë”, “Vdiqën pa asnjë arsye”.

Për të fshirë ngjyrën e zezë të ISIS, kryeqyteti francez përgjigjet me mure të ngjyrosura dhe të mbushura me fjalë dashurie.

In this photo taken on Tuesday Nov. 24, 2015 in Paris, a man walks past graffiti  reading at the top  "Fed up". As Paris reeled from the worst attacks France has known since the end of World War II, its street artists took to city walls and billboards to paint notes of defiance.  (ANSA/AP Photo/Binta Epelly)

Ndërkohë, njerëzit përpara teatrit Bataclan vazhdojnë të ndezin qirinj dhe të lexojnë mesazhet shumëngjyrëshe të solidaritetit.

 

In this photo taken on Monday Nov. 23, 2015 in Paris, a woman uses her tablet to picture a poster on a wall. As Paris reeled from the worst attacks France has known since the end of World War II, its street artists took to city walls and billboards to paint notes of defiance.  (ANSA/AP Photo/Binta Epelly)

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas