InstaBIZ

Foto/ Ja me kë është e martuar ‘Elifi’Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:57 - 03/05/16 |
b.f

Bukuroshja Tuba Buyukustun, e lindur më 5 korrik 1982, në Stamboll, që e njohim nga shumë seriale të njohura turke, si, bie fjala, seriali “Dashuri dhe para”, “Asi”, e që tashmë veç po e shohim në rolin e Filizit në serialin “Në hije të blinajës”, në Turqi njihet si njëra ndër aktoret më të bukura turke, shkruan “Kosovarja”.

“Asnjëherë nuk kam menduar të bëhem aktore. Në fëmijëri kam menduar të bëhem diçka tjetër, mjeke a inxhiniere. Por, më vonë kam studiuar skenografinë dhe kostumografinë. Dhe, pas studimeve më ofruan rolin e parë në film. Andaj, me kalimin e kohës u dashurova me filmin”, thotë aktorja.

Ajo aq shumë është pëlqyer në shtetet arabe dhe në ato të Ballkanit sa edhe i ka lënë pas aktoret shumë të pëlqyera nga publiku, siç janë Beren Sat, Berguzar Korel e të tjera.

Ajo me xhiruesin Sami Sajdanin ishte në lidhje dashurie tre vjet. Por, nuk hasën në mirëkuptim dhe lidhja e tyre përfundoi pa martesë.

Ndërkaq, në kohën kur nuk merret me aktrim ajo i kushtohet punës humanitare dhe jetës së saj private. Ajo është ambasadore e vullnetit të lirë të UNICEF-it, kurse në shtëpi e presin vajzat: Maja dhe Toprak, bashkë me bashkëshortin – aktorin Onur Saylak, e që janë njohur në serialin turk “Asi”.

“Im burrë është i vetmi me të cilën ndihem mirë. Nuk më duhen fjalë. Mjafton ta shikoj në sy dhe të kuptoj se çdo gjë është në rregull, qetë, çdo gjë mirë”, tregon aktorja, por që pranon se romanca e tyre nuk ka filluar edhe aq e ëmbël,shkruan Kosovarja

“Ishim miq katër vjet apo pesë. Pastaj, kaluam në dashuri. Bashkëjetuam dy muaj, pa u fejuar, pa u martuar. Onuri më njohu mirë, andaj edhe kërkoi të martoheshim. Kjo edhe ndodhi. U martuam në Paris në vitin 2011. Ndërkaq, një vit më vonë na lindën fëmijët binjakë – dy vajza”, thotë ajo.

Por, aktorja në muajin e nëntë të shtatzënisë bie në komë, shkaku i pozitës së njërës foshnje, dhe kjo bëri që lindjet e vajzave të bëhen me operacion cezaresk.

“Kam kënaqësinë kur jam me vajzat. Por, edhe Onuri është baba i mirë. Kujdeset shumë për vajzat”, thotë ajo.

645213

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas