Sport

Foto/ Ja cili është formacioni më i mirë i kësaj jave në Premier Leagua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:44 - 17/10/16 |
root

Goal.com edhe këtë javë ka përpiluar formacionin e javës në Ligën Premier. Java e tetë u karakterizua me fitoren e Bournemouthit 6-1 ndaj Hull Cityt dhe kështu dyshja e ‘The Cherries’, Steve Cook dhe Charlie Daniels janë në qendër të mbrojtës.

Ashtu si dyshja e Arsenalit, Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil në sulm, ndërsa më poshtë keni formacionin e plotë të javës së tetë. Vlen të theksohet se ndeshja e mbetur e xhiros së tetë është në mes Liverpoolit dhe Manchester United-it.

capture-20161017-121909

 

Pas