Bota

FOTO/ Irani tregon forcën 1 ditë para inaugurimit të Joe Biden


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:42 - 19/01/21 |
Semiljana Azizi

Teksa administrata e Trump është në ditët e saj të fundit, tensionet mes Wshingtonit dhe Teheranit vijojnë të mbeten të larta.

Vetëm 1 ditë para inaugurimit të Presidentit të ri Joe Biden, ushtria e Iranit ka nisur një stërvitje të madhe të forcave tokësore përgjatë bregdetit të Gjirit të Omanit.

Televizioni shtetëror i Iranit ka raportuar se njësit komando, por edhe forcat ajrore, po marrin pjesë në këtë stërvitje, e cila është duke u mbikëqyrur nga shefi i Ushtrisë Kombëtare të Iranit Sayeed Abdelrahim Mousavi. Kujtojmë që kjo ngjarje vjen vetëm 4 ditë pas testimit të raketave balistike dhe 1 ditë para inaugurimit të Joe Biden.

Në raport me deklaratat e tij, Joe Biden ka dhënë sinjale se do të jetë më i butë, duke premtuar se do t’i rikthehet paktit pa marrëveshjen bërthamore./Opinion.al

1-46 e13 e12 e3-1 avion avion2 avison3 aviom1
<
>

Pas