Aktualitet

Foto/Holandezët provokojnë tifozët italianë: Më puth prap*nicën Roma


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:01 - 25/05/22 |
Opi Nion

Kur na ndajnë edhe pak orë nga zhvillimi i finales së Conference League mes Feyenoord dhe Romës provokimet mes tifozëve kanë nisur.

Tifozët e Feyenoord kanë zgjedhur të veshin bluza me mbishkrime provokuese për tifozët e Romës.

Siç shihet edhe në foton e mëposhtme ata mbajnë të veshura bluza me mbishkrimin: “Kiss my AS (s) Roma”, që përkthehet “Më puth prap*nicën Roma”.

Këto provokime vijnë një ditë pasi tifozët holandezë urinuan autobusin e klubit të Romës./Opinion.al

Pas