Bota

FOTO/ Historia e pazakontë e vajzës 12-vjeçare që pastron varret


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:05 - 16/02/21 |
Semiljana Azizi

Ndryshe nga bashkëmoshatarët e saj, të cilët e shpenzojnë kohën duke u argëtuar me miqtë, duke lundruar në rrjete sociale apo edhe duke ushtruar ndonjë sport, 12-vjeçarja Tj Kleeman ka zgjedhur të bëjë një aktivitet aspak të zakont për një fëmijë. Tj Kleemantë viziton varrezat dhe pastron varret e njerëzve që nuk i ka njohur kurrë.

Vogëlushja australiane Tj Kleeman ishte katër vjeç kur u zhvendos me familjen e saj në një shtëpi pranë një varreze, dhe kjo ishte frik më e madhe që kishte aso kohe.

E frikësuar nga fantazmat, ajo filloi pastrimin e varreve për të kapërcyer frikën e saj, trasnmeton ABCNews. 

“Ajo që bëj është të vij këtu dy deri në tre herë në javë dhe të pastroj. Së pari marr të gjitha gjethet dhe më pas nis me një pastrim më të detajuar. Kjo më bën të ndihem kaq mirë, saqë nuk mund të përshkruhet as me fjalë, është e mahnitshme”.- tha vajza Tj Kleeman.

Tetë vjet më vonë, Tj është ende duke pastruar varret./Opinion.al

Pas