Kronikë

Foto-Emri/Aksidenti tragjik i merr jetën shqiptares në ItaliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:00 - 21/02/22 |
Opi Nion

Një shtetase me origjinë shqiptare, e cila jetonte prej vitesh në Itali, ka humbur jetën pas një aksidenti tragjik. Lajmi është raportuar nga mediat italiane, ku shkruajnë se viktima është identifikuar si Edlira Aliçka, 55 vjeç.

Shqiptarja u përfshi në një aksident automobilistik, teksa ngiste automjetin e saj “Mercedes A-Class”.

Përplasje tragjike ndodhi në Sernaglia, në provincën e Trevisos, ku u përfshinë dy automjete, “Mercedes A-Class” dhe një Audi A6.

Mediat italiane shkruajnë se aksidenti ndodhi pasi shqiptarja furnizoi me karburant automjetin e saj dhe në rrethana ende të paqarta ajo u përplas me automjetin Audi.

Mësohet se trupi i pajetë i Edlirës kishte ngecur në kabinën e makinës, e cila ishte përmbysur pas përplasjes dhe vetëm dy orë më vonë zjarrfikësit kanë arritur ta nxjerrin trupin e saj nga automjeti./Opinion.al

Pas