Aktualitet

FOTO/ E veshur me blu, mesazhi i Merkel me ngjyrën e xhaketës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:48 - 14/09/21 |
Opi Nion

Angela Merkel në vizitën e saj zyrtare në Tiranë ka zgjedhur të veshë një xhaketë me ngjyrë blu. E duket se më këtë veshje kancelarja ka pasur si qëllim të përcjellë një mesazh. Sipas ekspertëve të komunikimit ngjyra e kaltër nënkupton se Shqipëria duhet të marrë vendime të rëndësishme, por jo shumë strikte.

Merkel ndryshon ngjyrat e xhaketës, në varësi të vendeve ku shkon, kë takon atë ditë dhe për çfarë do të diskutojë.

Gjatë 16 viteve të udhëheqjes së Merkel ekspertët kanë komentuar kodet dhe mesazhet komplekse që përcjell ajo përmes veshjes së saj më konkretisht ngjyrave të xhaketave që zgjedh të veshë.

Pas