-Kulturë

Foto e rrallë, si tregtohej mishi në Shqipëri në shekullin e 18-të


               Publikuar në : 17:34 - 26/05/19 |
xhu lia

Një foto e shekullit të 18-të e publikuar nga faqja ‘Arkiva Otomane’ tregon një shitës shqiptar mëlçish të asaj periudhe.

Përmes këtij imazhi shohim veshjen e asaj kohe dhe gjithashtu dallojmë edhe mënyrën sesi tregtohej mishi në Shqipëri, ndërkohë që vendi ndodhej nën pushtimin Otoman./Opinion.al/

Pas