Aktualitet

Foto/ Dy viktima dhe 11 të zhdukur nga moti i keq në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:44 - 03/10/20 |
Opi Nion

Ka shkuar në dy numri i viktima dhe në 11 numri i të zhdukurve nga shirat e rrëmbyeshëm në Itali.

Shira të tillë në vendin fqinj nuk janë parë që prej viti 1958. Si pasojë, rrugët dhe banesat janë shkatërruar nga prurjet e rrëmbyeshme.

Ndërkohë, autoritetet kanë shpëtuar pesë persona, pasi ishin bllokuar në tunelin që lidh Italinë me Francën.

Gjithashtu, shumë qytetarë janë evakuuar, ndërsa të tjerë në zonën e Limone e kanë mbetur pa ujë të pijshëm dhe energji elektrike./Opinion.al

Pas