Kronikë

FOTO/Drejt Elbasanit për të tregëtuar produktet e bulmetit,aksidentohet 61vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:08 - 04/10/21 |
Opi Nion

Një aksident është regjistruar paraditen e sotme në aksin rrugor Elbasan-Bradashesh.

Bëhet me dije nga njoftimi zyrtar i policisë se ngjarja ndodhi rreth orës 08:00, në fshatin Katundi i Ri.

Mjeti tip “Toyota”, me drejtues shtetasin me inicialet A.N., 32 vjeç, banues në Tiranë, është përplasur me një motoçikletë me drejtues shtetasin N.Xh., 61 vjeç, banues në fshatin Broshkë, Elbasan.

Si pasojë e aksidentit është plagosur drejtuesi i motoçikletës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Mësohet se drejtuesi i motoçikletës ishte nisur drejt Elbasanit, për të shitur si çdo ditë produkte bulmeti, ndërkohë që është përfshirë në aksident./Opinion.al

 

Pas