Te Fundit

Foto/”Dimër në pranverë”, dëbora bllokon qarkullimin e mjeteve në Llogara


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:14 - 08/04/21 |
Opi Nion

Kushtet atmosferike si ulja e temperaturave dhe reshjet e dëborës kanë sjellë probleme në qarkullimin e mjeteve në Qafën e Llogarasë.

Si pasojë e prezencës së dëborë rruga në këtë zonë është bllokuar. Shoferët duket se janë kapur të papërgatitur nga reshjet e dëborës, pasi në këtë kohë nuk ka patur probleme me dëborën vitet e kaluara.

Automjetet kanë qenë të pa pajisur me zinxhirë dhe goma dimërore kështu që disa makina kanë ngecur dhe për pasojë rruga është bllokuar. Ndërkohë autoritetet po punojnë për rikthimin e situatës në normalitet./Opinion.al

 

Pas