Rajoni

Foto/ Dhunohet zyra e shqiptarit, kandidat për deputet në Greqi


               Publikuar në : 15:21 - 09/03/19 |
Geljano Fataj

Fatos Malaj, i cili është dhe kandidat për deputet në Greqi ka denoncuar dhunimin e zyrës së tij në shtetin helen. Siç thotë vetë ai ky ka qenë një “mesazh ” për ta frikësuar.

“Të jenë të bindur ata edhe të gjithë që si unë por edhe bashkëpunëtorët e mi nuk frikësohemi edhe nuk bëjmë kurrë mbrapa. Vazhdojmë drejt suksesit, do jemi në çdo rrugë edhe lagje pa u frikësuar”, shkruan Malaj në rrjetet sociale.

53705893_627530857704917_4338429800940044288_n 53898180_627530864371583_4362362518354526208_n
<
>

Fatos Malaj nuk është një emër i panjohur në radhët e emigrantëve, që prej vitesh jetojnë e punojnë në Greqi.

Si ndërmjetës ndërkulturor në Ministrinë e Emigracionit, por edhe si kreu i shoqatës Arogi (Përkrahja) në shtetin helen, ai u ka ardhur në ndihmë bashkë atdhetarëve të tij nëpërmjet promovimit të drejtave të emigrantëve./ Opinion.al

Pas