Aktualitet

FOTO/ Defender Europe 21 ‘zbarkon’ në Tiranë, qytetarët vizitojnë mjetet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:31 - 22/05/21 |
Opi Nion

“Defender Europe 21” pas disa qytetesh këtë herë ka patur stacion ndalimi kryeqytetin.

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur në sheshin “Nënë Tereza”  për të parë mjetet ushtarake dhe kanë takuar ushtarakët e huaj e ata shqiptarë të cilët ishin të pranishëm.

Ndërkoheë që bëhet me dije se ditën e nesërme do të ketë surpriza në tokë dhe ajër në sheshin “Nënë Tereza” për të gjithë qytetarët.

Kujtojmë se “Defender Europe 21” është stërvitja më e madhe ushtarake që është zhvilluar në Ballkanin Perëndimor dhe Shqipëria është mikpritësja e saj./Opinion.al

Pas