Bota

Foto/Çifti i Forcave Mbrojtëse të Ukrainës martohet në zemër të luftës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:11 - 06/03/22 |
Opi Nion

Mes tmerrit të përgjakshëm të luftës, një çift nga Forcat e Mbrojtjes territoriale të Ukrainës janë martuar, jo shumë larg një postblloku në periferi të Kievit.

Valery dhe Lesya, të dy të veshur me veshjet e tyre ushtarake, organizuan një ceremoni të vogël të rrethuar nga anëtarë të tjerë të forcave të armatosura të Ukrainës dhe kryebashkiakun e Kievit.

Në fotot e mëposhtme do të shihni anëtarët e Forcave të Mbrojtjes Territoriale të Ukrainës, Lesia Ivashchenko dhe Valery Fylymonov duke u martuar sot më 6 mars./Opinion.al

Pas