Aktualitet

FOTO/ Bllokimi i mjeteve në Lezhë-Milot, ushtarët ngrenë në krah makinat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:35 - 14/02/21 |
Semiljana Azizi

Punonjësit e ushtrisë kanë lëvizur me krahë mjetet e bllokuara në aksin Lezhë-Milot. Fotot janë publikuar nga Ministria e Mbrojtjes

Sipas njoftimit , thuhet se është dërguar dhe një çisternë për të mbushur me karburant makinat që qëndrojnë nën pushtetin e ngricës që prej mbrëmjes së djeshme.

Postimi i plotë:

Stuhi të tilla bore që rrallë përfshijnë ultësirën perëndimore kanë shkaktuar probleme në aksin Lezhë-Milot.

Megjithatë, Forcat e Armatosura janë angazhuar menjëherë për të ndihmuar sadopak në lehtësimin e situatës. Një mjet çisternë i FA ka mbërritur për të furnizuar mjetet e mbetura pa karburant, ndërkohë që trupat Komando po ndihmojnë edhe me krahë zhvendosjen e makinave të bllokuara./Opinion.al

ushtert_2.jpg

ushtaret_3.jpg

Pas