Aktualitet

FOTO/Ambasadorja Kim pjesë e gëzimit të një çifti shqiptar në Gjirokastër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:49 - 26/09/21 |
Opi Nion

Ambasadorja Yuri Kim, duket se po vijon me turin e saj nëpër Shqipëri duke zbuluar kështu pikat turistike por edhe duke njohur vendasit.

Mësohet nga fotot e publikuara në rrjet se këtë herë, ambasadorja ka qenë në Gjirokastër. Teksa ka qenë duke vizituar pjesën e pazarit të qytetit, ajo është takuar rastësisht me një çift që po bënin fotosesionin e dasmës.

Ambasadorja e SHBA-ve nuk ka ngurruar që të bëhet pjesë e këtij fotosensioni dhe ka kërkuar që të bëjë një foto me çiftin.

Ambasadorja Yuri Kim është parë shpesh të vizitoj vendet piktoreske të Shqipërisë, ku takohet me qytetarët dhe njihet më shumë me kulturat dhe traditat./Opinion.al

 

Pas