Kryesore

Foshnja 6-muajshe e shtruar në Spitalin e Padovas rezulton pozitive me kokainë



Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:42 - 27/05/22 |
Opi Nion

Një foshnjë gjashtëmuajshe e shtruar në spital që nga fillimi i majit në spitalin e Padovës për hemorragji cerebrale ka rezultuar pozitive me kokainë.

Prindërit u morën në pyetje për rastin pasi ndër hipotezat e marra në konsideratë nga karabinierët është se vogëlushja ka pësuar edhe keqtrajtim.

Fëmija, siç raportohet nga gazetat lokale, ishte transferuar urgjentisht nga spitali në Chioggia më 9 maj, ndërsa në trupin e vogël ishin vërejtur trauma gjithashtu.

Ajo që mbetet për t’u sqaruar tani është nëse e porsalindura ka qenë apo jo viktimë e sindromës “baby shake”, dridhjet e dhunshme dhe të vazhdueshme për ta bërë atë të pushojë së qari apo nëse është trajtuar ashtu nga pavetëdija.

Prokuroria Publike e Venecias ka hapur aktualisht dosjen pa hipotezën e krimit dhe pa të dyshuar. Kokaina, e gjurmuar përmes ekzaminimit të flokëve, nuk ishte gëlltitur, por përthithur nga afërsia. /Opinion.al

Pas