Sport

Formacionet zyrtare/ Si rreshtohet Shqipëria përballë IzraelitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:28 - 24/09/22 |
Opi Nion

Kanë dalë formacionet zyrtare të ndeshjes që do të luhet këtë mbrëmje në  Tel-Aviv  mes Izraelit dhe Shqipërisë.

Kuqezinjtë e Rejës do të rreshtohen me skemën 4-3-1-2 . Në portë do të jetë Strakosha, në krahun e djathtë të mbrojtjes Balliu, ndërsa në qendër Ismajli dhe Ajeti. Në të majtë kapiteni Hysaj ndërsa në mesfushë do të jetë Gjasula, Abrashi dhe Laçi.

Titullar do jetë edhe Kristjan Asllani, i cili ka marrë vendin e Nedim Bajramit si numër 10, ndërsa në sulm Broja dhe Cikalleshi.

FORMACIONET ZYRTARE:

 

Pas