Kryesore

“Foltorja”- Live: Berisha Përse nuk fola pas zgjedhjeve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:40 - 15/10/21 |
Opi Nion

Nga qyteti i Korçës ish-Kryeministri Sali Berisha ka folur lidhur me problemet e Partisë Demokratike dhe raportin e tij me Lulzim Bashën. Ndër të tjera ai kërkoi të sqarojë arsyen përse nuk foli menjëherë pas zgjedhjeve.

“Pas zgjedhjeve nuk fola për një arsye; sepse besova që detyra më imediate ishte të mbroja votën tuaj. Nëse flisja se kisha një, dy, tre apo katër të meta, unë ndihmoja kundërshtarin. I përdori ky të dhënat personale? Ato vetëm zgjedhje nuk janë. Janë zgjedhje të një sistemi që është vendosur pas heqjes së skllavo-pronarisë”, tha Berisha./Opinion.al

Pas