Aktualitet

Fluks në Morinë, shqiptarët e Kosovës drejt Shqipërisë për fundjavën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:26 - 29/05/21 |
Opi Nion

Fluks te lartë qytetarësh e mjetesh nga Kosova drejt Shqipërisë në pikën kufitare të Morinës. Me ngohjen e motit familjare apo dhe grupe miqsh janë nisur drejt qyteteve të ndryshme për të kaluar këtë fundjavë.

Policisë kufitare i është dashur të punojë që në orët e para të mëngjesit me procedure të përshpejtuar për të shmangur radhët e gjata dhe qëndrimet e panevojshme ne kufi.

Ndërkohë që bëhet me dije se vetëm sot përllogariten të kenë hyre më shume se 6300 mjete dhe rreth 13 mijë qytetarë të Kosovës drejt Shqipërisë./Opinion.al

Pas