Sociale

Fluks në Morinë, më shumë se 20 mijë qytetarë hyjnë nga Kosova


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:22 - 06/02/21 |
el ida

Më shumë se 20 mijë qytetarë të Kosovës dhe më tepër se 4500 mjete kanë hyrë gjatë ditës së shtunë në doganën e Morinës.

Kjo ka bërë që një sportelet hyrëse të jenë krijuar radhë, ndërkohë që për të përballuar fluksin, policia kufitare po punon me 5 sportele dhe procedurë të përshpejtuar.

Kjo rritje e numrit të qytetarëve të Kosovës në territorin shqiptar është nxitur nga temperaturat e larta, që i bëjnë ata të vijnë në bregdetin shqiptar për fundjavë./Opinion.al

Pas