Kryesore

Florenc Hoxha pranon se ka bërë video-regjistrimin me Alizotin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:25 - 17/10/18 |
b.f

Për gati tre orë, ish-kreu i policisë bashkiake të Tiranës, Florenc Hoxha, ka dëshmuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda rreth videos në të cilën shfaqet Alfred Alizoti me pretendimin se është shoqëruar në Prokurori nga numri një i Policisë së Shtetit Ardi Veliu.

Mësohet se ai ka pranuar se ka bërë ai videon e dytë me Alfred Alizotin por ka shtuar se kishte qenë ky i fundit “që i ka kërkuar vetë takimin”.

Hoxha është thirrur në cilësinë e intervistuesit në atë video. Ai mendohet se është pyetur se në çfarë kushtesh është kryer kjo intervistë dhe nëse ka dijeni për çështjen në fjalë.

“Dyshova se Alizoti m’u vetëofrua dhe e regjistrova. E regjistrova me një kamera në orë dore”, mësohet të ketë thënë Hoxha përpara prokurorëve.

Pasi la Prokurorinë, Florenc Hoxha, nuk preferoi të prononcohet për mediat.

Prokuroria pritet të kryejë dhe një seancë ballafaqimi mes Hoxhës dhe Alfred Alizotit.

Pas