Kronikë

Flet nëna e Musaen Zenelit: Çfarë më tha djali një natë para se të vritej


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:07 - 29/06/21 |
Opi Nion

Për herë të parë në media nëna e 20-vjeçarit Musaen Zeneli, i cili mbeti i vrarë gabimisht në Velipojë teksa punonte si kamarierë ka treguar se cili ka qenë komunikimi i fundit me të birini.

Për News24 Anila Zeneli është shprehur se i biri e kishte porositur një ditë më parë që të nxirrte për shëtitje qenin që mbanin në shtëpi teksa i kishte treguar asaj dhe itinerarin e mënyrën se si duhej të kujdesej për kafshën.

Sipas saj telefonata e fundit me të birin ka qenë në 7 të një nate më parë se të vritje.

Jam zgjuar dhe në mëngjes kam shkuar në punë, mediat nuk i kam hapur. Në punë kam dëgjuar shkëputje zemre. Më ka marrë vëllai në telefon dhe më tha se Musaeni s’po përgjigjej. Në 7 të darkës ka qenë telefonata e fundit të shtunën në darkë dhe kam tentuar të kontaktoj prapë, por nuk kam mundur. Bisedën e fundit e kemi bërë për një qen që mbante në shtëpi. Më tha nënë nxirre qenin në shëtitje dhe me tregoi itinerarin se ku duhej ta shëtisja dhe më tha jepi ujë për të pirë qenit, dakord i thashë. Kam shkuar e këputur në punë. Vëllai më mori në telefon, se vëllain e kishin lajmëruar. Atij i kishin dhënë fillimisht gjysmë shprese. Mua me dridhi ajo fjala që tha vëllai im dhe më tha diçka e keqe na ka gjetur. Vëlla i thashë nuk kemi çfarë të bëjmë. Desha të marr në celular ate djalin qe na ka gjetur punën, por nuk e kisha numrin e tij.”- tha nëna e 20-vjeçarit të vrarë Musaen Zeneli./Opinion.al

Pas