Aktualitet

Fleckenstein: Dekriminalizimi këtë javë në parlamentin shqiptar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:33 - 10/11/15 |
b.f

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, duke folur në Komisionin Europian tha se dekriminalizimi përfundon këtë javë. “Kemi qënë në Tiranë dhe kemi folur mbi dekriminalizmin, apo quajeni si të doni. Kam përshtypjen që këtë javë do të ketë dialog mes partive të mëdha që kjo temë të përfundohet në Parlament. Këtë vit e shoh mjaft pozitiv duke parë faktin se të dyja palët janë afruar”, ka thënë Fleckentesin.

Më tej ai tha se “reforma në drejtësi dhe sistemi gjyqësor duhet të jenë prioriteti i Shqipërinë në 6-mujorin e ardhshëm”.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas